Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Α.Ο Άρης Αγίας Άννας - Α.Ο. Ελληνικών 6 - 1

Με το ευρύ 6-1 ο πρωταθλητής του πρώτου ομίλου της Β' κατηγορίας Άρης Αγίας Άννας υπέταξε το Σάββατο τον Α.Ο. Ελληνικών στο γήπεδο της Αγίας Άννας. Τα Ελληνικά προηγήθηκαν στο 2' λεπτό με γκολ του Σπανού. Από κει κι' έπειτα όμως ακολούθησε πραγματικός καταιγισμός για τον Άρης με δύο δοκάρια του Λιάσκου και του Ρούσσου, αλλά και πληθώρα ευκαιριών μέχρι το 39' λεπτό όπου ο Δρουσούνης ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο τερματοφύλακας των Ελληνικών Πλατιάς.

Με το "καλημέρα" του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 46' λεπτό ο Λιάσκος με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον Άρη. Στη συνέχεια ακολούθησαν δύο ασύλληπτα γκολ από το Ρούσσο στο 60' και 61' λεπτό, ενώ στο 70' ο Κωνσταντός ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1, με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο ο αρχισκόρερ της κατηγορίας Λιάσκος τρία λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.

Πηγη: fonitonspor.blogspot.gr